Esat Ertaç ERBESLER
  Yönetim Kurulu Başkanı

  1970 yılında Kayseri/Develi’de doğdu.  

  Lise eğitimini Tekirdağ Namık Kemal Lisesinde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi, Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi bölümünden mezun oldu. Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslararası Ekonomi Politik ve İşletmecilik Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Arel Üniversitesi Mimarlık Anabilim Dalı, Şehircilik Bölümünde Doktora eğitimine devam etmektedir.

  Esat Erbesler, 1991 yılında yönetici ortak olarak iş hayatına başladı. Uzun yıllar Ajans işletmeciliği, yöneticiliği ve Medya Planlama alanında çalıştı. Gayrimenkul, Eğitim, Enerji ,Sanayi ve Uluslararası Maden Ticareti alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin kurucu ortağı, yönetim kurulu başkanı ve üyesi olarak iş hayatına devam etmektedir.

  Sosyal Sorumluluk Çalışmaları; Sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek ve sosyal sorumluluk projelerine destek vermek amacı ile Sosyal Politikalar Dergisi’ni çıkarttı,

  Kurucusu, üyesi ve halen aktif görev aldığı sivil toplum kuruluşları;
  -Ak Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkan Yardımcısı: 2023/Aktif
  -Sosyal Politikalar Derneği, Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı; 2012/Aktif -Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Üyesi; 1999/Aktif
  -Müstakil Sanayici Ve İş Adamları Derneği Üyesi; 2005/Aktif
  -Cihannüma Derneği: Kurucusu -2013/Aktif
  -İlim Yayma Cemiyeti, Yönetim Kurulu üyesi;2014/Aktif
  -Milli İrade Platformu Üyesi;2016/Aktif
  -Fenerbahçe Spor Kulübü Üyesi; 2016/Aktif
  -UNESCO Kültürlerarası Diyalog İhtisas Komitesi Üyesi; 2016-2018
  -Kent Merkezi Derneği-Kurucu-2016
  -İstanbul Uluslararası Medeniyet Araştırmaları Derneği Üyesi-2016
  -Yerel Yönetimler Eğitim ve Dayanışma Derneği, Kurucusu, Yönetim Kurulu üyesi; 2004/Aktif
  -Mesleki Yeterlik ve Beceriler Derneği-Yönetim Kurulu Başkanı-2022/Aktif

  -İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Meslek Eğitimi Kursları Organizatörü; 2003-2006
  -İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Meclisi Başkanı; 1994-1995
  -Milli Gençlik Vakfı, İzmir Üniversiteler Başkanı; 1990-1995

  Esat Erbesler; evli, iki kız ve bir erkek çocuk babası

  1991 yılında ticari hayata başladı. Reklam, tanıtım, eğitim organizasyon ve nitelikli personel istihdamı alanlarında şirketler kurdu ve yönetti.
  İstanbul’da faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunun yönetim kurulunda bulundu.
  Sosyal sorumluluk projelerine destek vermek ve toplumun ihtiyacı olan sosyal sorumluluk projelerine zemin hazırlamak için Sosyal Politikalar Dergisi’ni çıkarttı.

  Evli ve 3 çocuk babasıdır.

  Hüseyin YEŞİL
  Çalışma Ekonomisi Uzmanı
  Yönetim Kurulu Başkan Yard.
  1969 yılında İnlice/Konya’da doğdu.

  İlk öğrenimini  İzmir-Selçuk-Havutçulu köyünde,Orta öğrenimini Torbalı imam hatip lisesinde ,Yüksek Öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümünde tamamladı.Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkiler Ana Bilim Dalında  yüksek lisans yaptı.Eğitimine aynı Ana Bilim Dalında Doktora öğrencisi olarak devam etmektedir.
  Reklamcılık ve yayıncılık sektörü ile ticarete başladı.Bölgesel bir Radyo’nun Genel yayın yönetmenliğini yaptı. 1999 yılından 2010 yılına kadar Seramik ve Medya sektörlerinde İnsan kaynakları yöneticiliği yaptı.
  İzmir’de sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.
  İş hayatına İnsan kaynakları, eğitim, organizasyon alanında faaliyet gösteren bir şirkette ortak olarak devam etmektedir.
  Sosyal Politikalar Dergisi  Genel Yayın Yönetmeni. (www.sosyalpolitikalar.com.tr)
  Evli ve Bir çocuk babasıdır

  Mürşit Ekmel AYBEK
  Psikolojik Danışman
  Yönetim Kurulu Başkan Yard.
  1969 yılında Tokat’ta doğdu. 

  Tokat İmam Hatip Lisesi’ni tamamladıktan sonra, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programından mezun oldu.
  Çeşitli kurumlarda, görsel danışmanlık, senaryo danışmanlığı, psikolojik danışmanlık ve yöneticilik yaptı. 

  Anne, baba, çocuk eğitimi, dikkat gelişimi, meslekler ve çalışma alışkanlıkları üzerine çeşitli çalışmaları ve yayınları bulunan, Mürşid Ekmel AYBEK, aynı zamanda çocuk eğitimi ve psikoloji alanlarında çalışmaları ve yayınları bulunmaktadır.

  Eğitimci yazar Ahmet Maraşlı rehberliğinde geliştirilen ZEKAM Zeka, kavrama, Akıl, Mantık Gelişim Programına danışmanlık yapan Aybek, Aytaç Açıkalın (Prof. Dr.) ile çeşitli il içi/dışı kurum ve kuruluşlarda Karakter Gelişimi üzerine öğretmenlere, ailelere seminerler/eğitimler vermekte, ilköğretim ve anaokullarına, Karakter Gelişimi konusunda danışmanlık yapmaktadır.

  Evli ve 3 çocuk babasıdır.

  Fahri Sevimli
  Yönetim Kurulu Üyesi
  Eğitimci Denetmen
  Eğitim ve Projeler
  1969 Babaeski/Kırklareli doğumlu. 

  Edirne Ticaret Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Trakya Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu ve 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi, Denetimi ve Planlaması Bölümlerinden mezun oldu.
  Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü’nde yüksek lisansını yaptı.
  1988-1997 yılları arasında çeşitli okullarda öğretmenlik yaptıktan sonra, 1997-2007 yılları arasında çeşitli illerde İlköğretim Müfettişliği yaptı.
  2008 yılında başladığı, Bayrampaşa Belediyesi’nde Teftiş Kurulu Müdürlüğü’nde müfettiş olarak görevine devam etmektedir.

  Evli ve 4 kız babasıdır.

  Dr. Erkan KIRBAÇ
  Yönetim Kurulu Üyesi
  Eğitim ve Projeler
  1983 İstanbul doğumludur.

  Yıldız teknik Üniversitesi Anorganik Kimya alanında Doktora eğitimini Prof. Dr. Ali ERDOĞMUŞ danışmanlığında 2018 yılında tamamlamıştır. Yüksek Lisans Eğitimini Sakarya Üniversitesi Analitik Kimya anabilim dalında Prof. Dr. Abdil Özdemir Danışmanlığında tamamlamıştır. Lİsans öğrenimini ise Cumhuriyet Üniversitesi Kimya bölümünde tamamlamıştır. Bilgi Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesinde Öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir. 
  2015 yılında Bilim Merkezi Derneği kurucuları arasında yer almış halen derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam etmektedir. 

  Adem Akyol
  Yönetim Kurulu Üyesi
  1973 Gerede/BOLU’da doğdu. 

  İlk ve Ortaokulu Ankara’da Lise Tahsilini Gerede İmam-Hatip Lisesinde Yüksek Öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde Tamamladı.
  Basın, Yayın, Reklam, Tanıtım, Organizasyon, Matbaa, Ticari Firmalara Kurumsal Kimlik Oluşturulması alanında Ajans Faaliyetlerinde bulundu. Gençlik üzerine çıkarılan Yerel Gazete ve Dergi Faaliyetlerinde yer aldı. Bölgesel 2 radyonun Reklam Tanıtım Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünü Yaptı. İzmir’de Kent Sorunlarını İnceleme ve Araştırma Derneğinin Kuruluşunda yer aldı. 1997-1999 yıllarında İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisinde Bşk Yrd. Olarak görev yaptı.
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürlüğü Bünyesinde 5 yıl İsmek’lerin Halk Eğitim Milli Eğitim arasındaki Koordinasyon ve Denetimi görevlerinde bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Kurslarının (Komek) Kurulmasında Koordinatör olarak görev yaptı.  İş hayatına  İnsan Kaynakları Eğitim ve Organizasyon alanında faaliyet gösteren bir firmada Proje Koordinatörü olarak devam etmektedir.

  Sosyal Politikalar Derneği’nin Kurucuları arasında olup Evli ve 1 çocuk babasıdır.

  Hızlı Linkler

  Tüm Hakları Sosyal Politikalar Derneği’ne aittir. ® 2015