ASKIDA EKMEK VAR ...
ENGELSİZ CAMİ, ENGELSİZ İBADET ...
Yarın İçin Bugün Varız ...
Farkındayım Aldanmam ...
Sahne Kadınların ...
Çocuk Meclisi ...
Türkiye Kumbarası ...
Afetler Hazır mısınız? ...
Yetim Hakkı ...
Onların Görmemesine Göz Göre Göre İzin Vermeyin ...
İzmir Projeleri ...
Acele KANKA Aranıyor ! ...
Darül Aceze ...
Aile Okulu & Anne Baba Eğitimi ...
Gülmek Onların da Hakkı... ...
Gözlerden Yaş Değil Mutluluk Akacak ...
Para Geçmez İyilik Geçer ...
Bir Kapak, Bir Umut ...
Engelliler Kariyer Günleri ...
Pakistan ...
Burada İş Var ...

FAALİYETLERİMİZ
I.ULUSLARARASI SOSYAL POLİTİKALAR SEMPOZYUMU 2. GÜN

16 Haziran 2012 Cumartesi 2.Gün / Yenikapı Mevlevihanesi I. Uluslararası Sosyal Politikalar Sempozyumu ikinci gününde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yenikapı Mevlevihanesi yerleşkesinde devam

SEMPOZYUMDAN KARELER

I. Uluslararası Sosyal Politikalar Sempozyumu'ndan kareler. Ulusal ve Uluslararası Sosyal Politikaların tartışıldığı, mevcut durumların tahlili ve yeni çözüm önerilerinin sunulduğu I. Uluslararası Sos

I.ULUSLARARASI SOSYAL POLİTİKALAR SEMPOZYUMU MAKALE YARIŞMASI

16 Haziran Cumartesi günü Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde I. Uluslararası Sosyal Politikalar Sempozyumu çerçevesinde düzenlenen "Makale Yarışması" sonuçları açıklandı

I. ULUSLARARASI SOSYAL POLİTİKALAR SEMPOZYUMU SONA ERDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Politikalar Derneği İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen ''1. Uluslararas

I.ULUSLARARASI SOSYAL POLİTİKALAR SEMPOZYUMU 1. GÜN

15 Haziran 2012 Cuma I.Gün / CRR T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayeleriyle; Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Beyoğlu Belediyesi, Sosyal Politikalar Derneği

 

Esat Ertaç ERBESLER
Yönetim Kurulu Başkanı

1970 yılında Develi/Kayseri’de doğdu. Lise tahsilini Tekirdağ Namık Kemal Lisesi’nde, Üniversite tahsilini 9 Eylül Üniversitesi Denizcilik İşletmeciliği ve Yöneticiliği bölümünde, yüksek lisans tahsilini Beykent Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Politik ve İşletmecilik bölümünde tamamladı.

1991 yılında ticari hayata başladı. Reklam, tanıtım, eğitim organizasyon ve nitelikli personel istihdamı alanlarında şirketler kurdu ve yönetti.
İstanbul’da faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunun yönetim kurulunda bulundu.
Sosyal sorumluluk projelerine destek vermek ve toplumun ihtiyacı olan sosyal sorumluluk projelerine zemin hazırlamak için Sosyal Politikalar Dergisi’ni çıkarttı.
 
Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hüseyin YEŞİL
Çalışma Ekonomisi Uzmanı
Yönetim Kurulu Başkan Yard.

1969 yılında İnlice/Konya'da doğdu. İlk öğrenimini  İzmir-Selçuk-Havutçulu köyünde,Orta öğrenimini Torbalı imam hatip lisesinde ,Yüksek Öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümünde tamamladı.Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkiler Ana Bilim Dalında  yüksek lisans yaptı.Eğitimine aynı Ana Bilim Dalında Doktora öğrencisi olarak devam etmektedir.

Reklamcılık ve yayıncılık sektörü ile ticarete başladı.Bölgesel bir Radyo'nun Genel yayın yönetmenliğini yaptı. 1999 yılından 2010 yılına kadar Seramik ve Medya sektörlerinde İnsan kaynakları yöneticiliği yaptı.
İzmir'de sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.
İş hayatına İnsan kaynakları, eğitim, organizasyon alanında faaliyet gösteren bir şirkette ortak olarak devam etmektedir.
Sosyal Politikalar Dergisi  Genel Yayın Yönetmeni. (www.sosyalpolitikalar.com.tr)

Evli ve Bir çocuk babasıdır

Mürşit Ekmel AYBEK
Psikolojik Danışman
Yönetim Kurulu Başkan Yard.

1969 yılında Tokat'ta doğdu. Tokat İmam Hatip Lisesi'ni tamamladıktan sonra, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programından mezun oldu.

Çeşitli kurumlarda, görsel danışmanlık, senaryo danışmanlığı, psikolojik danışmanlık ve yöneticilik yaptı. 
 
Anne, baba, çocuk eğitimi, dikkat gelişimi, meslekler ve çalışma alışkanlıkları üzerine çeşitli çalışmaları ve yayınları bulunan, Mürşid Ekmel AYBEK, aynı zamanda çocuk eğitimi ve psikoloji alanlarında çalışmaları ve yayınları bulunmaktadır.
 
Eğitimci yazar Ahmet Maraşlı rehberliğinde geliştirilen ZEKAM Zeka, kavrama, Akıl, Mantık Gelişim Programına danışmanlık yapan Aybek, Aytaç Açıkalın (Prof. Dr.) ile çeşitli il içi/dışı kurum ve kuruluşlarda Karakter Gelişimi üzerine öğretmenlere, ailelere seminerler/eğitimler vermekte, ilköğretim ve anaokullarına, Karakter Gelişimi konusunda danışmanlık yapmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Fahri Sevimli
Eğitimci Denetmen
Eğitim ve Projeler

1969 Babeski/Kırklareli doğumlu. Edirne Ticaret Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Trakya Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu ve 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi, Denetimi ve Planlaması Bölümlerinden mezun oldu.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü'nde yüksek lisansını yaptı.
1988-1997 yılları arasında çeşitli okullarda öğretmenlik yaptıktan sonra, 1997-2007 yılları arasında çeşitli illerde İlköğretim Müfettişliği yaptı.
2008 yılında başladığı, Bayrampaşa Belediyesi'nde Teftiş Kurulu Müdürlüğü'nde müfettiş olarak görevine devam etmektedir.
 
Evli ve 4 kız babasıdır.

Adem Akyol

Üye
1973 Gerede/BOLU’da doğdu. İlk ve Ortaokulu Ankara’da Lise Tahsilini Gerede İmam-Hatip Lisesinde Yüksek Öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde Tamamladı.
Basın, Yayın, Reklam, Tanıtım, Organizasyon, Matbaa, Ticari Firmalara Kurumsal Kimlik Oluşturulması alanında Ajans Faaliyetlerinde bulundu. Gençlik üzerine çıkarılan Yerel Gazete ve Dergi Faaliyetlerinde yer aldı. Bölgesel 2 radyonun Reklam Tanıtım Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünü Yaptı. İzmir’de Kent Sorunlarını İnceleme ve Araştırma Derneğinin Kuruluşunda yer aldı. 1997-1999 yıllarında İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisinde Bşk Yrd. Olarak görev yaptı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürlüğü Bünyesinde 5 yıl İsmek’lerin Halk Eğitim Milli Eğitim arasındaki Koordinasyon ve Denetimi görevlerinde bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Kurslarının (Komek) Kurulmasında Koordinatör olarak görev yaptı.  İş hayatına  İnsan Kaynakları Eğitim ve Organizasyon alanında faaliyet gösteren bir firmada Proje Koordinatörü olarak devam etmektedir.
 
Sosyal Politikalar Derneği'nin Kurucuları arasında olup Evli ve 1 çocuk babasıdır.